Derin Dondurucuların Etkin Kullanımı
Menüleri atla içeriğe git. enüleri atla içeriğe git. İletişim - Bize Ulaşın Uğur.com.tr
16 Ocak 2016 Cumartesi
Derin Dondurucuların Etkin Kullanımı

Derin Dondurucuların Etkin Kullanımı

Uğur Soğutma Müşteri Hizmetleri Merkezi’nden...

Uğur Soğutma Müşteri Hizmetleri Merkezi’nden yapılan açıklamada evlerimizde enerji tasarrufu ve ekonomi sağlayacak, derin dondurucuları verimli bir şekilde kullanmamıza yardımcı olacak bilgiler paylaşıldı.

               

1.Dolaplarınızı dolu tutmaya özen gösterin.

Buzdolabı ve derin dondurucuların içi dolu oldukça daha verimli soğutur. Dikey tasarımlı ürünlerde dolap kapıları açıldıkça soğuk havanın kaçacağını unutmamak gerekir. Özellikle sıcak yaz günlerinde bu soğuk hava kaybından sonra kabin içindeki soğukluğun tekrar termostatla ayarlanan seviyeye çıkması için daha uzun zaman geçmesi gerekmektedir. Her şartta dolapların üzerinde belirtilen yükleme çizgileri ve etkin yükleme alanlarına dikkat edilmelidir. Ayrıca kompresörün daha az çalışmasını sağlamak için dolapların içine kapaklı şişeler ve boş kaplar da konabilir.

Soğuk havanın ürünler ve kaplar arasında düzgün bir şekilde dolaşabileceği düzende olmasına dikkat edin.

2.Kabinleri temiz tutun.

Dolapların dış yüzeyinin temizliği kadar iç kısmındaki kabin ve dondurucu evaporatör rafların temizliği de önemlidir. Özellikle no-frost olmayan modellerde sık kullanım ve nem nedeniyle buzlanma meydana gelmesi olasıdır. Derin dondurucularda yılda en az 1 kez ürünlere şok dondurulması ve yüzeyindeki buzlanmanın defrost yapılması gerekmektedir. Bunun sonucunda daha kullanılabilir bir iç hacim ve enerji tasarrufu elde edilecektir.

Ürünleri ambalajlı ve paketli saklayın.

Bir gıdayı derin dondurucu içine koymadan önce mutlaka düzgün bir şekilde paketlendiğinden emin olun. Bu iş için üretilen buzdolabı ve dondurucu poşetlerini kullanın mümkünse poşetin içine hava girmesini engelleyen kilitli ambalaj malzemelerini tercih edin. Bunları da hazırlarken aşırı doldurmamaya ve içinde hava bırakmamaya özen gösterin.

Poşetleri etiketleyin.

Dondurucuya koyacağınız her şeyi etiketleyip üzerine çıkmayan kalemlerle içinde ne olduğunu, hangi tarihte paketlenip dondurucuya konduğunu not edin. İlk önce dondurucuya yerleştirdiklerinizi daha erken tüketmeye gayret gösterin. Gıdaların derin dondurucudaki dayanma sürelerini göz önünde bulundurun.

İlk giren ilk çıksın.

Derin dondurucuya sürekli olarak gıda yerleştiriyorsanız ilk yerleştirdiklerinizi sırasıyla kullanmaya başlayın. Örneğin derin dondurucuda iki adet tavuk saklıyorsanız pişirmede daha önce koyduğunuz pakete öncelik verin. Kullanmadan önce

Mutlaka bir liste tutun.

Arama Ekranını Kapat